Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Festival vědy a techniky děti a mládež v Libereckém kraji

Ve čtvrtek 22. března 2018 proběhlo krajské kolo soutěže vědeckých projektů v multimediálním sále Krajského úřadu Libereckého kraje. Naši žáci soutěžili v kategorii Junior se šesti projekty z oblasti přírodopisu, ekologie, fyziky a chemie. Odborná porota hodnotila ústní prezentaci jejich projektů, vystavené postery a především vlastní vědecký přínos a zaujetí pro práci. V konkurenci 15 přihlášených projektů byli nejlepší řešitelé odměněni účastí na krátkodobé odborné stáži ve Francii.

Ocenění s právem účasti na této stáži získali:

 • s projektem Pakobylka indická
  Jára Konečný a Šimon Novotný
  ,
 • s projektem Odpad 
  Valentýna Mrugalová, Káťa Skácelová a Emma Šteinfestová
   
 • s projektem Žárovka 
  Radim Kolář a Filip Gebouský
  .

Všem žákům, kteří se soutěže zúčastnili, děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a gratulujeme k dosaženým výsledkům.