Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Dílny tvořivosti pro předškoláčky

  1. setkání

Těší nás, že se předškoláčci sešli ve velkém počtu. Na prvním setkání si společně s paními učitelkami vyrobili sněhuláčka na zavěšení, házeli kouličkami na pyramidu a do pusy obrovského sněhuláka nebo se snažili poslepu přilepit sněhulákovi nos. Domů odcházeli s prvním domácím úkolem a s pocitem, že vše zvládli na jedničku s hvězdičkou.

 

 

  1. setkání

Celým druhým setkáním se prolínala zvířátka. V úvodu  děti vytleskávaly svá jména, pak na ně čekaly hádanky o zvířátkách. Společně s paními učitelkami se naučily básničku Slon, kterou doprovodili pohybem, a písničku Sněží, sněží. Dále předškoláci hledali první písmenko v názvu zvířátka, poznávali zvířátko podle pantomimy a hádali, které zvířátko zmizelo, když zavřeli oči. Domů si odnášeli tučňáka, kterého si vyrobili, i nový domácí úkol.

 

  1. setkání

Za dětmi se přišli podívat pan učitel a paní učitelky, kteří učí na druhém stupni matematiku a anglický jazyk. Děti se naučily říkanku o číslech, počítaly zvířátka, přiřazovaly ta správná čísla k počtu teček (to se jim bude hodit i u zápisu). Na angličtinu pro předškoláčky přišel i sobík Roby a prasátko Pigy. Ty děti naučily pozdravy a barvičky.

 

4. setkání

Děti se naučily básničku o medvědovi, kterou doprovodily pohybem. Uvolňovaly si ručičku a trénovaly správný úchop tužky, když zkoušely nakreslit domeček jedním tahem. Jiný domeček ještě vyrobily z papíru, nakreslily zařízení a okolí.

 

 

 

 

5. setkání

Během tohoto setkání jsme děti rozpohybovali společně se žížalkou. Zatančili jsme si, paní učitelky připravily i hry rozvíjející obratnost a motoriku. Děti lovily žížalky nebo jako žížalky podlézaly pod překážkami.

 

 

 

 

6. setkání

Poslední setkání se neslo v jarním duchu. Vyrobili jsme slepičky, o kterých jsme si zazpívali i veselou písničku, naučili jsme se básničku o zajících ušácích. Vše jsme doprovodili pohybem. A protože se kvapem blíží zápis, pilně jsme trénovali: opakovali jsme barvy, počítali jsme, procvičovali pojmy: řádek, sloupec, hned před, hned za. Na zápise nám to půjde jedna radost!

Dílny tvořivosti pro předškoláčky

Dokumenty ke stažení
Dílny tvořivosti pro předškoláčky PDF soubor 656.8 kB Stáhnout